Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Zahraniční zprávy

1 2   Následující   ››

Ekologické tržby ve Švýcarsku poprvé přesáhly čtyři miliardy švýcarských franků

Švýcarští maloobchodníci a přímí prodejci poprvé zobchodovali bioprodukty za více než čtyři miliardy švýcarských franků, oznámila společnost Bio Suisse na své letošní výroční mediální konferenci.

 

Nová studie FiBL ukazuje cesty pro klimaticky neutrální ekologické zemědělství do roku 2040

Čisté nulové emise v ekologickém zemědělství ve Švýcarsku jsou náročné, ale možné. Takový je závěr studie, kterou dnes zveřejnil Výzkumný ústav ekologického zemědělství (FiBL). V zemědělství by se sice dalo ušetřit 60 % emisí skleníkových plynů, ale spotřebitelé jsou podle ní také vyzváni, aby se na tom podíleli změnou svých spotřebních návyků.

 

Biopotraviny byly v Rakousku v roce 2021 trendem

Navzdory krizi Corona byl předchozí rok z hlediska spotřeby domácností "poměrně klidný" - alespoň to vyplývá z hodnocení spotřeby AMA. V roce 2021 se ještě nejednalo o zvyšování cen, "spíše naopak", připomíná AMA. Pro letošní rok se však dají očekávat velké otřesy v zemědělském sektoru, a tím i v nákupním chování.

 

"Eco" bude přidáno na "černou listinu" EU

Na cestě k tomu, aby se Evropa do roku 2050 stala prvním klimaticky neutrálním kontinentem, chce Evropská komise dále posílit práva spotřebitelů. Za tímto účelem vypracovala návrhy, které mají zajistit, aby "spotřebitelé mohli při nákupu výrobků činit informovaná a ekologicky šetrná rozhodnutí", aby mohli spotřebovávat udržitelnějším způsobem, jak oznámila na konci března.

 

Saveurs des Plaisir Gourmands show

v Paříži od prosince 4 do 7,  2020, v Espace Champerret v Paříži.

 

Millésime Bio 2021

veltr.jpg The world Fair for organic wines and other alcoholic beverages -  Opening of registrations

 

Covid-19 update #5: EU policies, EU measures and sector developments

Dear EKOVIN members Dear members of the IFOAM EU interest groups and expert groups,    It has been roughly two months since the outbreak of Covid-19 has been greatly affecting  our personal lives and the agri-food sector. As promised in our first update, IFOAM EU’s staff is doing everything they can to ensure our work continues and that EU organic movement’s voice keeps being heard in political developments as a result of the current crisis.

 

Covid-19 update #4: EU measures and developments

Dear IFOAM EU members, Dear members of the IFOAM EU interest groups and expert groups, Since our last update on COVID-19 and its impact on organic and agriculture, there have been interesting new developments which we would like to inform you about. I have split them up into different topics for your convenience.  

 

12th European Organic Congress - How to bring organic on every table

IF.gif Keen to discuss how we can get organic on every table and what mechanism we need to realise the organic movement’s vision? Then  get a ticket  for the 12th European Organic Congress in Vienna, Austria. 

 

Aktuální informace k používání mědi v BIO

Příští týden ve dnech 24.-25. Května 2018 proběhne Stálá komise na téma fytofarmak. Tento výbor se skládá z odborníků z členských států a slouží k poskytnutí vědeckého poradenství Komisi (DG SANTE) o tématech pokrývajících celý potravinový řetězec. Očekává se, že bude předložen návrh na opětovné povolení mědi jako účinné látky pro přípravky na ochranu rostlin. Konečné hlasování o opětovném schválení nebude provedeno do konce července.

 

Mit Kaolin gegen die Kirschessigfliege (Drosphila suzukii) im Weinbau

V tomto článku najde informace k nové publikaci FiBL, která je zaměřená na ochranu révy proti škudci - Drosphila suzukii

 

Rekordbeteiligung: ECOVIN mit 36 Weingütern auf der ProWein in Düsseldorf

Oppenheim, 03.03.2016. ECOVIN präsentiert sich vom 13.-15. März 2016 mit einer Rekordbeteiligung von 36 Mitgliedsbetrieben auf der internationalen Fachmesse ProWein in Düsseldorf. Eine Neuheit in diesem Jahr ist die *organic lounge*, ein Treffpunkt mit spannendem Vortragsprogramm und Bio-Catering, die ECOVIN zusammen mit den Partnerverbänden Bioland und Demeter organisiert.

 

Aldi steps up its organic expectations

Aldi is quickly becoming an organic-food super-grocer in Europe and the United States.

 

Trade agreement between the Europe and Mexico to expand organic markets

The government of Mexico and the European Commission have started negotiations towards a bilateral agreement on trade in organic products.

 

Germany: Minister wants to achieve 20% organic

During the kickoff of the Biofach 2016 the current German Minister of Food and Agriculture Christian Schmidt stated that he sees continued potential in the organic trade and the subsequent proceeds for farmers,  explains Fresh Plaza . The world-leading fair for organic products took place in Nuremberg mid-February.

 
1 2   Následující   ››

Kalendář akcí

Kalendář akcí

květen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

banner_ekovin.jpg