Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Tiskové zprávy

Příjem Jednotných žádostí se prodlužuje o měsíc do 15. června.

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman prodloužil termín příjmu tzv. Jednotných žádostí až do 15. června 2020. Žadatelé tak získají více času na přípravu příslušných žádostí a zajištění podkladů v současné omezené krizové situaci. Na základě Jednotných žádostí se zemědělcům vyplácejí hlavní zemědělské dotace, ročně tak získají více než 30 miliard korun.

 

Zrušení konání Valné hromady 24.3.2020

Vážení členové spolku Ekovín, V důsledku vládních opatření a také v zájmu nás všech zabránit šíření koronaviru   rušíme  konání  Valné hromady, která se měla konat  v úterý 24.3. 2020 ve 13.00 hod. v hlavním sále kulturního domu ve Velkých Bílovicích. O novém termínu valné hromady budete včas informováni.

 

VINOENVI 2020

Vino_Envi_logo_2.jpg POZNAČTE SI PROSÍM DATUM DO DIÁŘŮ!

 

Program GALATI vitis v 25. sezóně

V roku 2016 nás opustil Gašpar Vanek, autor algoritmu na prognózu infekčného tlaku chorôb viniča a signalizáciu ochrany v programe GALATI vitis.

 

Fosfonáty v ochraně ekologických vinic v roce 2017

Spolková země Badensko-Würtenbersko spolu s Lucemburskem, Rakouskem a Českou republikou, jakož i poslanci Evropského parlamentu a spolky ekologických vinařů jednotlivých spolkových zemí SRN, České republiky a Svazem vinařů SRN podporují vedle mědi opětovné povolení fosfonátu draselného k ochraně ekologických vinic v roce 2017.

 

BIOFACH klepe na dveře!

imagesCA3XL5DP.jpg Vážení členové, zajímáte-li se o novinky v oblasti biovína, tak si zaznačte do svých diářů datum 10. až 13. února. V těchto dnech se koná na výstavišti v Norimberku světový veletrh biopotravin BIOFACH .

 

Vinaři chrání půdu a druhovou rozmanitost krajiny

Jedněmi z nejvýznamnějších problémů, kterými přispívá současné zemědělství ke zhoršování kvality životního prostředí je devastace půdy a ztráta druhové rozmanitosti rostlin a živočichů zemědělské krajiny. Úrodná, zdravá půda je základní podmínkou naší důstojné existence. Stejně tak bohatství tisíců druhů rostlin a živočichů, kteří žijí či žili v naší krajině, zásadním způsobem ovlivňuje i kvalitu našeho života

 

Ministerstvo zemědělství zavádí přísnější metr pro prodej sudového vína. Sudy dostanou pásku

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství připravilo novelu zákona o vinohradnictví a vinařství, která mimo jiné zpřísňuje podmínky pro dovoz a prodej vína v sudech a cisternách. Zákazníci také získají jasnější informace o původu hroznů i nápojů z nich. Cílem je omezit prodej falšovaného vína

 

Dokument o půdě Nedej se ČT2

 

Změna termínů výplat přímých plateb

Tisková zpráva – Nejvíce se na výplatách Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) každoročně podílí přímé platby. V rámci těchto plateb pak největší část výplat zaujímá Jednotná platba na plochu (SAPS). V letošním roce dojde u platby SAPS ke změnám. Sníží se částka poskytovaná na tento dotační titul a zároveň oproti loňskému roku nebudou realizovány zálohy, jak byli žadatelé zvyklí. Příjemnou letošní novinkou je kompenzace finanční disciplíny, kdy bude příjemcům vráceno celkem 580 milionů korun.

 

WINE & DEGUSTATION, č. 4/015, rubrika Domácí aktuality, EKOVÍN představení

Díky svazu EKOVÍN produkce biovín v České republice stoupá

 

Reakce ministra Jurečky na vyjádření Asociace soukromého zemědělství k dotačním podmínkám PRV

Tisková zpráva – Reakce ministra zemědělství Mariana Jurečky z 23. června 2015

 

EUROPEAN ORGANIC MOVEMENT LAUNCHES ITS VISION FOR 2030

TRANSFORMING FOOD AND FARMING: EUROPEAN ORGANIC MOVEMENT LAUNCHES ITS VISION FOR 2030

 

tisková zpráva - IFOAM

AGRI COUNCIL ON ORGANIC: REASONABLE COMPROMISE TOOK UP MANY SECTOR DEMANDS

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí

květen 2020
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

banner_ekovin.jpg