Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Domácí zprávy

1 2 3 4   Následující   ››

ŠKOLENÍ AEO IP – Réva vinná - Off-line webinář 2021

Níže naleznete informace ke školení integrované produkce révy vinné za účelem rozšíření znalostí o systému integrované produkce révy vinné v rozsahu alespoň 8 hodin, podle § 13 odst. 5 písm. i) nařízení vlády č. 75/2015 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálně – klimatických opatření a o změně nařízení vlády č. 79/2007 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálních opatření, ve znění pozdějších předpisů, resp. podle § 11, odst. 5, písm. i) nařízení vlády č. 330/2019 Sb., o podmínkách provádění navazujících agroenvironmentálně-klimatických opatření.

 

WEBINÁŘ „Zaměstnávání zahraničních pracovníků – jak správně na to“

Webinář, který je prioritně určen ředitelům podniků a personálním pracovníkům odpovědným za otázky zaměstnávání zahraničních pracovníků ve firmách, bude zaměřen na předávání dosavadních zkušeností s realizací Programu Mimořádné pracovní vízum a na doporučení, jak předcházet nejčastějším chybám při podávání žádostí.

 

Příručka Průvodce zemědělce Kontrolou podmíněnosti platný pro rok 2021

V příručce pro zemědělce najdete aktuální podmínky kontrol podmíněnosti pro rok 2021. Níže jsou shrnuty změny pro nový rok. Současně zde připojujeme informace k povinné registraci provozovatele potravinářského podniku.

 

Termíny podávání žádostí a školení v rámci AEO pro 2020

V důsledku aktuální sitace dochází k úpravám termínů pro podání žádostí a termínů školení v rámci AEO - Integrovaná produkce a Ekologické zemědělství 

 

Pronájmy - změna podmínek

Vážení členové spolku EKOVÍN, na svém posledním jednání rozhodlo představentsvo, na základě 2-letých zkušeností s půjčováním vybavení našeho svazu,  o změně podmínek zapůjčení - viz. dále.

 

Kterak se do vinic život vraceti začal

ekov__n_web.gif Zmapování historie ekologizace vinohradnictví v ČR. Význam a vliv svazu/spolku EKOVIN na dosažení aktuálního stavu.

 

Jihomoravské ekozemědělství není jenom réva vinná

Společným jmenovatelem části projektu Bio v regionu, tentokrát Jihomoravského kraje, byly jak jinak než nápoje. Tedy přesněji bionápoje, jejichž výroba je pro tuto oblast charakteristická. 

 

World Food Kazachstán 2017

Ministr zemědělství Marian Jurečka zve české firmy k účasti na mezinárodním veletrhu WORLD FOOD KAZAKHSTAN 2017 , který se uskuteční ve dnech 1.–3. listopadu 2017 v Almaty, Kazachstán.

 

Víno 66,6 a nic navíc

dovoluji si Vás oslovit s nabídkou účasti výstavě Víno 66,6 a nic navíc , která je letos již 6. rokem součástí velkobílovické výstavy vín.

 

Wine & Degustation: Rozhovor s Ing. Milanem Hluchým

"Vinaři musí postupně sami pochopit, že je pro ně hospodaření v ekologickém režimu dlouhodobě výhodné, nelze je k tomu nutit," říká zakladatel a předseda spolku Ekovín Dr. Ing Milan Hluchý v rozhovoru, který si můžete přečíst v říjnovém čísle časopisu Wine & Degustation.

 

Smutná zpráva

V nadeji na vzkriesenie Vam oznamujeme, že milovany manzel, otecko, nagypapa, brat  GASPAR VANEK po tazkej chorobe dna 22. jula 2016 v tichosti posledny raz vydychol. Zadusna svata omsa bude v piatok 29. jula o 9:00 v kostole sv. Frantiska v Bratislave - Karlovej Vsi, rozlucka o 11:00 v Krematoriu. Jeho draha pamiatka v nasich srdciach ostava ziva. Smutiaca rodina. Více v přiloženém parte.

 

Ministr zemědělství: Díky rostoucímu zájmu o biopotraviny se zvýšil jejich celkový obrat na 3,2 miliardy korun

Tisková zpráva – Přes dvě miliardy korun utratili lidé v České republice v roce 2014 za biopotraviny. V porovnání s rokem 2013 je to nárůst o 3,9 %. Podle Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR v roce 2014 dosáhl celkový obrat s biopotravinami českých subjektů včetně vývozu přibližně 3,2 miliardy korun. Průměrná roční spotřeba na obyvatele zůstává pod hranicí 200 korun, podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů je na úrovni 0,72 %. Zprávu vypracoval Ústav zemědělské ekonomiky a informací.

 

V Mikulově se uskutečnil již tradiční dvoudenní seminář pro biovinaře

Ve dnech 11. a 12.2.2016 se v prostorách Hotelu Marcinčák v Mikulově uskutečnil seminář pro pokročilé biovinaře zaměřený na aktuální problémy, novinky a perspektivy v ekologické produkci révy vinné. Hlavním tématem semináře byla výživa révy vinné, ochrana proti chorobám, škůdcům a podpora marketingu biovín. V Mikulově se sešlo na 35 zástupců z různých vinařských podniků. 

 

Zlatá medaile MUNDUS VINI BIOFACH 2016 pro Kadubcovi

muvi_g.png členský podniky spolku EKOVÍN - vinařství  Ing. Lenka Kadubcová, Lipov -  zaznamenal velký úspěch na mezinárdní soutěži MUNDUS VINI BIOFACH 2016.

 

Program rozvoje venkova na období 2014-2020 - aktualizované znění

Evropská komise svým prováděcím rozhodnutím v listopadu 2015 schválila změnu programového dokumentu.

 
1 2 3 4   Následující   ››

Kalendář akcí

Kalendář akcí

duben 2021
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

banner_ekovin.jpg