Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Domácí zprávy

1 2 3   Následující   ››

World Food Kazachstán 2017

Ministr zemědělství Marian Jurečka zve české firmy k účasti na mezinárodním veletrhu WORLD FOOD KAZAKHSTAN 2017 , který se uskuteční ve dnech 1.–3. listopadu 2017 v Almaty, Kazachstán.

 

Víno 66,6 a nic navíc

dovoluji si Vás oslovit s nabídkou účasti výstavě Víno 66,6 a nic navíc , která je letos již 6. rokem součástí velkobílovické výstavy vín.

 

Wine & Degustation: Rozhovor s Ing. Milanem Hluchým

"Vinaři musí postupně sami pochopit, že je pro ně hospodaření v ekologickém režimu dlouhodobě výhodné, nelze je k tomu nutit," říká zakladatel a předseda spolku Ekovín Dr. Ing Milan Hluchý v rozhovoru, který si můžete přečíst v říjnovém čísle časopisu Wine & Degustation.

 

Smutná zpráva

V nadeji na vzkriesenie Vam oznamujeme, že milovany manzel, otecko, nagypapa, brat  GASPAR VANEK po tazkej chorobe dna 22. jula 2016 v tichosti posledny raz vydychol. Zadusna svata omsa bude v piatok 29. jula o 9:00 v kostole sv. Frantiska v Bratislave - Karlovej Vsi, rozlucka o 11:00 v Krematoriu. Jeho draha pamiatka v nasich srdciach ostava ziva. Smutiaca rodina. Více v přiloženém parte.

 

Ministr zemědělství: Díky rostoucímu zájmu o biopotraviny se zvýšil jejich celkový obrat na 3,2 miliardy korun

Tisková zpráva – Přes dvě miliardy korun utratili lidé v České republice v roce 2014 za biopotraviny. V porovnání s rokem 2013 je to nárůst o 3,9 %. Podle Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR v roce 2014 dosáhl celkový obrat s biopotravinami českých subjektů včetně vývozu přibližně 3,2 miliardy korun. Průměrná roční spotřeba na obyvatele zůstává pod hranicí 200 korun, podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů je na úrovni 0,72 %. Zprávu vypracoval Ústav zemědělské ekonomiky a informací.

 

V Mikulově se uskutečnil již tradiční dvoudenní seminář pro biovinaře

Ve dnech 11. a 12.2.2016 se v prostorách Hotelu Marcinčák v Mikulově uskutečnil seminář pro pokročilé biovinaře zaměřený na aktuální problémy, novinky a perspektivy v ekologické produkci révy vinné. Hlavním tématem semináře byla výživa révy vinné, ochrana proti chorobám, škůdcům a podpora marketingu biovín. V Mikulově se sešlo na 35 zástupců z různých vinařských podniků. 

 

Zlatá medaile MUNDUS VINI BIOFACH 2016 pro Kadubcovi

muvi_g.png členský podniky spolku EKOVÍN - vinařství  Ing. Lenka Kadubcová, Lipov -  zaznamenal velký úspěch na mezinárdní soutěži MUNDUS VINI BIOFACH 2016.

 

Program rozvoje venkova na období 2014-2020 - aktualizované znění

Evropská komise svým prováděcím rozhodnutím v listopadu 2015 schválila změnu programového dokumentu.

 

Zbyněk Fiala: Na hraně života a smrti

Nejlepší ochranou proti suchu nejsou přehrady a zavlažování, ale ekologické zemědělství. Milan Hluchý, předseda svazu Ekovín, popisuje, jak v letošních extrémních podmínkách obstáli ekologicky hospodařící vinaři a jak jim pomůže průlom v zemědělských dotacích, které se poprvé orientují na správnou péči o půdu. Zatím jen na vinohradech, bohužel.

 

Zpřesnění Pravidel pro žadatele pro 1. kolo příjmu žádostí

Dne 8. 9. 2015 schválil ministr zemědělství Ing. Marian Jurečka zpřesnění Pravidel pro žadatele v operacích 4.2.1 Zpracování a uvádění na trh zemědělských produktů a 16.2.2 Podpora vývoje nových produktů, postupů a technologií při zpracování zemědělských produktů a jejich uvádění na trh. Zpřesnění Pravidel se týká rozšíření preferenčního kritéria týkajícího se zpracování citlivých komodit o zpracování moštových hroznů.

 

Ministr zemědělství Jurečka prosadil posílení Programu rozvoje venkova o 13 miliard korun

Tisková zpráva – Vláda dnes schválila návrh ministra zemědělství na zvýšení příspěvku ze státního rozpočtu do Programu rozvoje venkova z 25 % na 35 %. Dotace tak budou do roku 2020 oproti původnímu plánu vyšší o 13 miliard korun. Celkem dostanou zemědělci, potravináři a lesníci z PRV 2014 – 2020 přibližně 97 miliard korun.

 

Kontroly dodržování zásad IOR v roce 2015

Nově monitoring zavádění prvků integrované ochrany rostlin

 

Neplnění dotačních podmínek opatření Jednotné žádosti z důvodu sucha – ohlášení zásahu vyšší moci

Pokud žadatel nemůže plnit dotační podmínky jednotlivých opatření Jednotné žádosti podané v roce 2015 z důvodu nepříznivých klimatických podmínek „sucho“, je povinností žadatele tuto skutečnost oznámit na místně příslušném Oddělení příjmu žádostí a LPIS Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) na formuláři „Ohlášení zásahu vyšší moci – mimořádných okolností“, ve kterém žadatel identifikuje nesplněnou podmínku. V rámci ohlášení není nutné výskyt sucha individuálně dokládat sdělením hydrometeorologického ústavu. Ohlášení o zásahu vyšší moci – mimořádných okolností je nutné podat v termínu 15 pracovních dní ode dne, kdy k nesplnění podmínky došlo.

 

Ministerstvo zemědělství má plán, jak bojovat se suchem

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka společně s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem předloží zítra vládě materiál „Příprava realizace opatření pro zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody“. Cílem je zpracování dlouhodobé strategie, kterou stát pomůže zajistit dostatek vody při předpokládané změně klimatu. 

 

Česká republika má po 88 letech zástupce ve významné funkci Mezinárodní organizace pro révu a víno

Tisková zpráva – České republice se dostalo významného profesního uznání v oblasti vinohradnictví a vinařství. Po 88 letech členství ČR v Mezinárodní organizaci pro révu a víno (OIV) byl do její významné pozice jmenován český zástupce, a to Ondřej Mikeš ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

 
1 2 3   Následující   ››

Kalendář akcí

Kalendář akcí

říjen 2017
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

banner_ekovin.jpg