Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Užitečné informace

Informace o zajímavých akcích partnerských organizací nebo akcích, o kterých je dobré vědět.

Výroba různých typů budek

Na základě požadavků členů svazu EKOVÍN na zvyšování biodiverzity vinic představujeme podrobnější informace k výrobě a umístění různých typů budek pro ptactvo.

 

Kterak se do vinic život vraceti začal

V uplynulých třiceti letech se ve vinicích na Mikulovsku odehrál v oblasti ochrany rostlin a vinohradnictví obecně velmi zajímavý, a svým způsobem ojedinělý vývoj - publikace mapující vývoj ekologického  vinohradnictví na jihu Moravy a v celé České republice.

 

Metodika posuzování finančního zdraví - PRV 2014 – 2020

Informujeme o schválené metodice výpočtu finančního zdraví žadatelů. V příloze zveřejňujeme současně i konkrétní nástroj výpočtu finančního zdraví („kalkulátor“ ve formě Excel souboru), který bude sloužit pro žadatele jako vodítko na vkládání dat, ze kterých vyplyne výsledné hodnocení finančního zdraví žadatele.

 

Příručka ochrany proti vodní erozi

Právě vydávanou publikaci, která má za cíl poskytnout maximum informací týkající se problematiky eroze půdy, hospodaření na erozně ohrožených půdách i praktické rady k tomu, jak úspěšně hospodařit v souladu se zmíněným standardem GAEC 2 naleznete ke stažení pod tímto článkem nebo v sekci Kontroly podmíněnosti Cross Compliance - Dokumenty ke stažení pro rok 2011. K dispozici v tištěné formě bude na pobočkách agentur pro zemědělství a venkov.

 

Novela zákonů o rostlinolékařské péči a vinohradnictví a vinařství

 

Prohlášení o zásobách vinaře

Přes Registr vinic je umožněno elektronicky podávat povinné prohlášení o zásobách vedených k 31. červenci 2011. Posledním termínem podání je sobota 10. září 2011, respektive pondělí 12. září 2011. Bližší informace o funkcionalitě naleznete prokliku nadpisu novinky.

 

Statistická šetření ekologického zemědělství provedená v roce 2010 - zpráva o trhu s biopotravinami

Předkládaná zpráva o trhu biopotravin v České republice s názvem Statistická šetření ekologického zemědělství (EZ) je jedním ze dvou výstupů tématického úkolu (č. 4212), jehož zadavatelem je Ministerstvo zemědělství (MZe). Obsahem tématického úkolu je jednak sběr základních statistických údajů o bioprodukci a jejím uplatnění na ekofarmách a dále od roku 2009 nově sběr informací o trhu biopotravin zahrnující analýzu rozsahu zpracování, odbytu a trhu s biopotravinami v České republice včetně vývozu a dovozu bioproduktů a biopotravin.

 

V loňském roce se zvýšila spotřeba vína a přibylo ekologicky hospodařících vinařů

Tisková zpráva – Vinaři loni hospodařili na přibližně stejné rozloze jako v předchozím roce, zvýšila se však plocha ekologicky hospodařících vinařů na 649 hektarů. V sektoru ekologického zemědělství ve vinohradnictví bylo přiděleno přibližně 14,5 milionu korun a v systému integrované produkce 153 milionu korun. Vyplývá to ze „Situační výhledové zprávy réva vinná a víno“.

 

Informace o vývoji srážek

Od pocatku května 2011 je možné pro některé lokality (viz. mapa níže) sledovat kazdy den vyvoj srazek ve vztahu ke krivkam prognozy podle Steberly.

 

Výkazy Galati 2011

zde si můžete stáhnout vykazy pro systém GALATI 2011

 

Odborná způsobilost k zacházení s přípravky na ochranu rostlin

srs.jpg Státní rostlinolékařská správa upozorňuje zemědělskou veřejnost, že osobám odborně způsobilým k zacházení s přípravky na ochranu rostlin v roce 2011 končí platnost osvědčení, získaných na základě zkoušky z odborné způsobilosti v roce 2006.

 

Kalendář akcí

Kalendář akcí

květen 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

banner_ekovin.jpg