Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Jaroslav Kurka - karta vinaře

Vyhledání karty vinaře

Povinné údaje

Morava, Mikulovská

Volitelné údaje

Internetové stránky: http://www.vinokurka.cz
Krátký popis: Základní kámen tohoto vinařství položil můj otec Matěj Kurka příchodem do Mikulova v 50. letech. Pracoval jako vedoucí vinic tehdejšího státního statku. Při tomto zaměstnání obdělával svou vinici a z ní vyráběl víno ve vinném sklepě na Zlámalově ulici, ve kterém dělám víno doposud. Mé podnikání ve vinařství začalo v roce 1991. Pronajal jsem si od restituentů vinice a později jsem je koupil.

Mé vinohrady se nacházejí ve čtyřech viničních tratích. Vinice Brněnské trati se rozkládají na jižním svahu, půda je vysoce jílovitá a vododržná. Podkladem je karpatský flyš na vápencovém podloží, kde se velmi dobře osvědčilo pěstování červených odrůd − Svatovavřinecké (*1972), Zweigeltrebe (*1982). V roce 2011 jsem zde vysadil nyní velmi žádané bílé odrůdy Pálava a Tramín, ze kterých letos (2013) sklidíme panenskou úrodu. Pod Šibeničním vrchem, na mírném jižním svahu je vysazeno Rulandské šedé (1983) pěstované na tzv. zácloně. Rulandské šedé je jedno z mých zákazníky nejžádanějších vín. Další dvě malé vinice, umístěny na prudším jižním svahu vinařské trati Pod Svatým kopečkem, jsou osázeny odrůdami: Ryzlink vlašský, Müller Thurgau, Sauvignon a Moravský muškát (1972, 1985). Jedna se nachází přímo nad vinným sklepem a druhá západněji, obklopena skálami na vápencovém kamenném podkladu. Poslední vinici, na níž pěstuji odrůdy Sauvignon, Frankovka, Rulandské bílé či Ryzlink rýnský, jsem vysadil na vinařské trati v roce 2003. Je to náhorní plošina, kde hrozny nejsou vystaveny intenzivnímu slunečnímu svitu. Proto si mohu dovolit prodlužovat vegetační dobu, aniž by stoupal alkohol ve vínech. Vína jsou tudíž aromatická s vysokým extraktem a mají příjemnou kyselinu, což se projeví zvláště u růžové frankovky.

Hrozny z vinic pěstované v systému integrované produkce jsou šetrně zpracovány ihned po sklizni, nebo ponechány přes noc odležet dle teploty. Samozřejmostí je řádné odkalení moštu bez použití škodlivé flotace. Na rozkvašení moštu nepoužívám kulturní kvasinky, enzymy, nýbrž jen přírodu. Proto mí zákazníci často konstatují, že k
Vinařská turistika Certifikované vinařství Certifikovaný sklep Certifikované produkty IP
Ostatní služby Vinařství Vinný sklep
Provozní doba:

banner_ekovin.jpg