Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Sekce ekologické produkce

Jak celý systém ekologické produkce ve vinohradnictví, tak jeho jednotlivé technologické prvky, jsou poměrně přesně definovány ve „Směrnicích svazu integrované a ekologické produkce hroznů a vína“. Tyto směrnice jsou vydávány Svazem EKOVÍN o.s. a jsou schvalovány Ministerstvem zemědělství ČR. Směrnice vycházejí z mezinárodně uplatňovaných „Minimálních požadavků na systémy ekologické produkce révy“ zpracovaných předními odborníky členských zemí Evropské unie projektem ORWINE

Co je to ekologická produkce

bio_eko_2.jpg Mezinárodní federace ekologického zemědělství (International Federation of Organic Agricul- ture Movement - IFOAM) definuje ekologické zemědělství včetně vinohradnictví a vinařství jako „holistický systém managementu produkce, který podporuje a zlepšuje zdraví agroekosystému včetně biodiverzity, biologických cyklů a biologické aktivity půdy. Upřednostňován je praktic- ký management před vstupy zvenčí, přičemž je celý systém adaptován na lokální podmínky“. (IFOAM 2005)

Detail akce
 

Směrnice ekologické produkce

bio_eko_2.jpg Předpis platný pro členy svazu EKOVÍN o.s., kteří hospodaří systémem ekologické produkce

Detail akce
 

Legislativa a dotace EKO

imagesCA6SA70S.jpg Legislativa a dotace vztahující se k ekologické produkci

Detail akce
 

Projekt ORWINE

orwine_2.jpg Publikace shrnuje informace a nové poznatky získané v průběhu dlouhodobého řešení výzkumného projektu „ORWINE“ zaměřeného na organické a ekologické vinohradnictví a vinařství. V publikaci je možné najít velmi aktuální informace doplněné rovněž odkazy na legislativu Evropské Unie.

Detail akce
 

Kalendář akcí

Kalendář akcí

červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

banner_ekovin.jpg