Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Aktuality

1 2 3 4 5 6   Následující   ››

Pozvánka na seminář "Bio v regionu"

Projekt "Bio v regionu" Jihomoravského kraje pokračuje seminářem v Bzenci na Střední škole gastronomie, hotelnictví a lesnictví.

Detail akce
 

„BIO v regionu“ - Propagace regionální bioprodukce

Projekt realizovaný nevládní organizací Bioinstitut, o.p.s. ve spolupráci s Českou technologickou platformou pro ekologické zemědělství za finanční podpory MZe  zaměřený na osvětově-propagační aktivity směřující ke zvýšení povědomí o lokální bioprodukci.

Detail akce
 

Ekovín převzal nový secí stroj

Ve čtvrtek 19.10.2017 převzali zástupci Ekovínu nový secí stroj GreenManager, který bude k dispozici pro všechny členy spolku.

Detail akce
 

Návštěva čínské delegace na vinicích Jižní Moravy

Ve dnech 18. a 19. září 2017 navštívilo na pozvání spolku Ekovín Jihomoravský kraj vedení zemědělského úřadu provincie Peking vedené vedoucím tohoto úřadu panem Wang Yu. Cílem návštěvy čínské delegace bylo seznámit se se současnou úrovní a vývojem ekologizace vinohradnictví.

Detail akce
 

Informace k možnosti podání prohlášení o zásahu vyšší moci

V případě, kdy nejste schopni vzhledem k letošnímu průběhu počasí (sucho) plnit některý z bodů vašeho závazku v rámci AEO integrovaná produkce 2020 (např. ozelenění meziřadí – odstavec 5 g § 13 Nařízení vlády č. 75/2015 Sb.) nebo i v rámci jiných dotačních titulů, máte možnost podání prohlášení o zásahu vyšší moci.

Detail akce
 

Pozvánka na Pražský a Brněnský biojarmark

Srdečně zveme ekologické vinohradníky a výrobce biovín na Pražský a Brněnský biojarmark.

Detail akce
 

Upozornění na povinnost podat prohlášení o zásobách v roce 2017

Upozorňujeme na povinnost podat do 11. 9. 2017 prohlášení o zásobách vinařských produktů, které subjekt drží k 31. 7. (dle čl. 11 a čl. 16 odst. 2 nařízení Komise (ES) č. 436/2009) a zákona č. 321/2004 Sb.

Detail akce
 

Prognostické zprávy 2017

V příštím týdnu (15.5.- 19.5.) bude zveřejněna první prognostická zpráva pro letošní rok.

Detail akce
 

Navštivte EKOVÍN na veletrhu Wine Prague 2016

bez_n__zvu.png Mezinárodní veletrh vína pro profesionály a odbornou veřejnost,  23. - 25. 5. 2016, PVA EXPO PRAHA

Detail akce
 

Veletrh BIOFACH 2017

Vážení zájemci o veletrh BIOFACH 2017, dovolte, abychom Vás informovali, že přípravy na další ročník veletrhu BIOFACH, který se uskuteční 15.-18.2.2017, byly zahájeny.

Detail akce
 

Mundus Vini Biofach 2016: Zlato pro bio víno z České republiky

Rýnský ryzlink z vinařství Lenky Kadubcové z Lipova na Hodonínsku získal zlatou medaili v prestižní mezinárodní soutěži biovín Mundus Vini Biofach. Ocenění je dalším potvrzením, že přechod českých a moravských vinařů na ekologický systém přináší výsledky. Bonusem je nejen vysoce kvalitní víno, ale i 950 ha vinic bez syntetických pesticidů a hnojiv v nejexponovanějších vinařských oblastech Moravy.

Detail akce
 

Školení - IP - réva vinná

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský ve spolupráci se  Svazem vinařů České republiky a Ekovínem pořádají " Školení" za účelem rozšíření znalostí o systému integrované produkce révy vinné v rozsahu alespoň 8 hodin, podle § 13 odst. 5 písm. i) nařízení vlády č. 75/2015 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálně – klimatických opatření a o změně nařízení vlády č. 79/2007 Sb., o podmínkách provádění agroenvironmentálních opatření, ve znění pozdějších předpisů, dále jen „nařízení vlády č. 75/2015 Sb.“

Detail akce
 

Informace o podzimním kole příjmu žádostí z PRV 2014-2020

Ministerstvo zemědělství informuje, že v druhé polovině září proběhne první kolo příjmu žádostí na projektová opatření Programu rozvoje venkova ČR na období 2014-2020. Rozděleno bude přibližně 5,4 mld. Kč.

Detail akce
 

Česká republika má po 88 letech zástupce ve významné funkci OIV

České republice se dostalo významného profesního uznání v oblasti vinohradnictví a vinařství. Po 88 letech členství ČR v Mezinárodní organizaci pro révu a víno (OIV) byl do její významné pozice jmenován český zástupce, a to Ondřej Mikeš ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

Detail akce
 
1 2 3 4 5 6   Následující   ››

banner_ekovin.jpg