Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


Seminář projektu Comenius Regio

Ve dnech 3. – 7.4.2013 se v prostorách hotelu Hubertus ve Valticích konal závěrečný seminář projektu EU, Partnerství Comenius Regio, který organizovala vinařská škola.

Tento projekt podporuje bilaterální mezinárodní spolupráci regionů Gers – Gaskoňsko a Jihomoravského kraje. Cílem partnerství je zlepšení vzdělávacích možností v oblasti odborného zemědělského školství a umožnit úřadům, školám a dalším organizacím z obou regionů spolupracovat na společném tématu  -  Ekologické zemědělství a udržitelný rozvoj venkova.

Na semináři zazněla  přednáška Ing. Tomáše Richtera, který představil činnost Svazu integrované a ekologické produkce hroznů a vína Ekovín. Ing. Jaroslav Osička seznámil posluchače  s chartou sdružení vinařů Autentisté  a s filosofií výroby autentických vín.  Z téhož sdružení vystoupil i Ing. Richard Stávek, který uvedl praktické příklady uplatňování této filosofie v svém rodinném vinařství v Němčičkách.

Výstupem projektu byl DVD s 26 min. filmem, který vytvořil francouzský partner asociace IMAJ, propagujícím vzdělávání mladých lidí v zemědělských oborech jak ve Francii, tak i v ČR.  Dalším výstupem byla oboujazyčná brožura s recepty na přípravu tradičních  jídel regionální gastronomie.

Vinařská škola ve Valticích připravila pro své francouzské hosty bohatý doprovodný program. Jednalo se o prohlídku kulturních a historických památek LVA, odborné exkurze v ekologickém  vinařství Gotberg v Popicích, Národním salonu vín, ale i například o návštěvu expozice „Víno napříč staletími“ na zámku Mikulov. Hosté se také seznámili s výzkumnou činností Zahradnické fakulty MZLU Lednice v oblast šlechtění rezistentních odrůd révy vinné.  Informace o úloze jednotlivých partnerů, průběhu  a cílech projektu jsou zveřejněny na webových stránkách www.proud2013.eu

Kalendář akcí

Kalendář akcí

září 2020
Po Út St Čt So Ne
1 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

banner_ekovin.jpg