Skoč na obsah Skoč na navigaci

Svaz integrované a ekologické produkce hroznů a vína o.s.


První Mezinárodní cena biovína MUNDUSvini BioFach

imagesCAEXQHSN_1.jpg Od roku 2010 bude mít segment vína na světovém veletrhu bioproduktů o zlatý hřeb více: BioFach a MUNDUSvini/Meininger Verlag zavádějí Mezinárodní cenu biovína MUNDUSvini BioFach. Svět biovína, který se od roku 2008 prezentuje ve výstavní hale 4A, bude díky této nové ceně ještě atraktivnější. V roce 2009 zde představilo celkem 318 pěstitelů biovína plody svého vinařského umění odbornému publiku. Očekává se, že o Mezinárodní cenu biovína MUNDUSvini BioFach 2010 bude soutěžit kolem 700 vín. Dodané vzorky bude degustovat a hodnotit mezinárodní odborná porota. Slavnostní udělení medailí se bude konat na příštím ročníku veletrhu BioFach od 17. do 20. února na norimberském výstavišti – v dobré tradici spolu s dosavadní Mezinárodní cenou vína veletrhu BioFach v rámci oficiální prohlídky veletrhu.

Spolupráce mezi světovým veletrhem bioproduktů BioFach a společností MUNDUSvini (nakladatelstvím Meininger Verlag) se prozatím soustřeďuje především na realizaci soutěže o Mezinárodní cenu biovína MUNDUSvini BioFach. Dlouhodobě však oba partneři chtějí etablovat cenu biovína jako každoročně vyhlašovanou soutěž, která bude pravidelně korunována udělováním cen v rámci veletrhu BioFach na výstavišti NürnbergMesse.

„Máme radost, že máme při realizaci soutěže o Mezinárodní cenu biovína MUNDUSvini BioFach na své straně tak silné a uznávané partnery jako MUNDUSvini a nakladatelství Meininger Verlag. Dlouholetá zkušenost společnosti NürnbergMesse, skvělá reputace veletrhu BioFach, profesní znalosti MUNDUSvini na poli špičkových degustací a samozřejmě také fundovaná znalost oboru na straně nakladatelství Meininger Verlag se perfektně doplňují! Jsem přesvědčen, že zde vzniká velmi perspektivní společný projekt pro mezinárodní trh s biovínem“, říká Udo Funke, vedoucí projektu BioFach a Vivaness.

MundusVini_Biofach_2010_concorso.jpg

Cílem Mezinárodní ceny biovína MUNDUSvini BioFach je podporovat kvalitu a odbyt vín z ekologické produkce. Soutěž má producentům, vinařům, dovozcům a spotřebitelům na jedné straně poskytnout fórum, které umožní vzájemné srovnávání vín, a na druhé straně spotřebitelům usnadnit orientaci a rozhodování při nákupu vína.

Soutěž bude organizována a realizována podle pravidel Velké mezinárodní ceny vína MUNDUSvini a bude se řídit stejnými mezinárodně uznávanými soutěžními pravidly. Degustace dodaných vzorků proběhne od 7. do 9. prosince v porýnském městě Neustadt an der Weinstraße. Ujme se jí mezinárodní odborná porota složená z renomovaných a zkušených degustátorů z celého světa. Vína se hodnotí podle 100bodového systému založeného na čichových a chuťových zkouškách a přiřazují se jim body podle tabulek O.I.V. (International Organisation of Vine and Wine, zinárodní organizace pro révu a víno) a O.I.Œ. (International Union of Oenologists, zinárodní unie enologů). Ocenění se uděluje na základě společného rozhodnutí poroty. Počet ocenění je ve smyslu pravidel O.I.V. limitován na maximálně 30 % přihlášených vzorků. Nejlépe hodnocená vína mohou získat Velkou zlatou, Zlatou a Stříbrnou medaili.

Do soutěže mohou být přihlášena tichá, šumivá, perlivá a likérová vína z certifikovaných biovinic. Uzávěrka pro zasílání vzorků je 7. listopadu 2009. Úplné znění podmínek účasti a soutěžní dokumentace Mezinárodní ceny biovína MUNDUSvini Biofach si zájemci mohou vyžádat u organizačního týmu MUNDUSvini na čísle telefonu +49 (0) 6321 8908-9500 nebo na e-mailové adrese contact@mundusvini_com.
Přihlášení vín do soutěže lze provádět online na: www.webpass-online.com
Kontaktní osoba v České republice:
Naďa Lichte
Oficiální zastoupení NürnbergMesse pro Českou republiku
Tel.: 220 511 974
info@proveletrhy_cz
Kontaktní osoby pro tisk a média - Meininger Verlag:
Berit Schönrock
Tel  +49 (0) 63 21. 89 08-19 10
Fax +49 (0) 63 21. 89 08-84
schoenrock@meininger_de
 Tento a další tiskové texty naleznete v tiskové sekci na adrese:
www.biofach.de/presse
 Průběžně aktualizované informace k výrobkům firem na:
www.ask-BioFach.de

Kalendář akcí

Kalendář akcí

červenec 2022
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

banner_ekovin.jpg